Шановні батьки! Просимо Вас обов'язково ознайомитися з наступною інформацією! Це - важливо!
У низці міст України відбулися “вуличні акції” за участі молоді й підлітків. За повідомленням з соціальних мереж, це так званий рух “ПВК “Редан””, який поширений у Росії. Зокрема, у Харкові поліція затримала підлітків, щоб попередити масову бійку. Правоохоронці встановили 245 учасників цього заходу, який запустила РФ.
Інформацію про новий рух почали активно поширювати в медіа та соцмережах після масового затримання підлітків у ТРЦ великих міст Росії. Причиною арештів стали масові бійки, які влаштували представники нової молодіжної субкультутри – “ПВК “Редан””.
Учасники називають себе “павуками”, зображення яких з цифрою 4 носять на одязі. Підлітки вважають себе “неформалами”, при цьому стверджують, що не мають стосунку до військових формувань, а “ПВК” (за аналогією з “ПВК “Вагнер””) назвалися “по приколу”.
Появу субкультури пов’язують з аніме-серіалом “Hunter x Hunter”, у якому є бандитське угрупування під назвою “Геней Рьодан”, символами якого були павук і цифра 4.
Підлітки себе кримінальною групою не вважають. Водночас пропагандистські російські ЗМІ стверджують, що “редани” – “психологічна операція України, яка радіє бійкам в російських ТРЦ”.
Скільки саме “реданів” в Україні, невідомо. Гуртуються вони за допомогою соціальних мереж, де закликають “мститися за кожного неформала”. Зібрання підлітків, крім Харкова, помітили у Вінниці, Черкасах, Львові, Івано-Франківську. Підлітки, які ідейно протистоять “ПВК “Редан””, теж збираються разом, щоб влаштувати бійку.
Шановні батьки! Будьте уважними до ваших дітей, підтримуйте з ними постійний зв’язок, допомагайте їм розібратися в тому, що відбувається, де добро, а де зло. Війна йде не тільки на полі бою. Ворог хоче знищити нашу країну й використовує наших з вами дітей задля досягнення своїх кровожерливих цілей. Тільки разом ми зможемо це зупинити.
Щоб уникнути потрапляння дитини в пастку соцмереж і захистити від їхнього негативного впливу, психологи дають такі поради:
1. Передусім батьки зобов'язані цікавитися життям своїх дітей: чим займаються, як почуваються, що їх турбує, які емоційні переживання вони проходять. А головне - щиро їх любити і усіляко цю любов проявляти до дітей. Адже саме через байдужість батьків, обмаль спілкування з ними їхні нащадки почуваються непотрібними, зайвими у сім'ї, а тому шукають це спілкування і розуміння в соцмережах (колись цю роль виконувала вулиця).
2. Потрібно організувати довірливі стосунки з дитиною. Коли вона отримає свій перший гаджет чи інший мобільний пристрій, одразу домовитися з нею про основні правила щодо користування ними. Наприклад, що саме вона може робити в інтернеті; на які сайти можна чи не можна заходити; які дописи та новини поширювати; кого з незнайомців може приєднувати до друзів, оскільки це може бути небезпечно і т. д. А батьки мають погоджувати з дітьми, які фотографії дітей та інформацію про них можуть викладати в соцмережі без їхнього дозволу.
3. Батьки мають дізнаватися, на які сайти заходять їхні діти, чим цікавляться (форуми, соцмережі, ігри, фільми), чому просиджують годинами в інтернеті. Які взагалі їхні життєві інтереси. І, за можливості, обмежувати час перебування в інтернеті та блокувати доступ до небезпечних сайтів.
4. Також батьки зобов'язані навчати дитину розвивати критичне мислення щодо інтернетінформації: розповідати про те, що не вся інформація правдива, що деяка може бути не лише фейковою, а й нести небезпеку для життя, для фізичного й психічного здоров'я.
5. Не карати дитину за інтерес до підозрілих сайтів та ігор, адже вона ще у віці, коли цікавить усе нове, незвідане, а спокійно, з любов'ю пояснювати, до чого може призвести така цікавість.
6. З більш дорослими дітьми-підлітками приділяти увагу їхнім переживанням і невимушено обговорювати їх. Наголошувати дитині, що переживають за неї і люблять, намагатися підтримувати у всіх починаннях, терпляче давати мудрі поради, навіть якщо дитина їх відштовхує. Тобто налагоджувати такі душевні містки, які допоможуть побудувати довіру між батьками і дітьми.
7. Аби витягти дітей із соцмереж, психологи радять оформлювати їх онлайн-час, тобто подбати, щоб у дитини були додаткові заняття, прогулянки, відвідування музеїв чи бібліотек, інтерактивні ігри та читання книг. А щоб інтернет не замінив дитині увесь білий світ, у батьків з нею мають бути спільні ігри, спільні перегляди фільмів чи телепередач, спільні прогулянки та, за можливості, спільні відвідування спортивних чи мистецьких заходів та гуртків тощо.
Джерела:https://www.facebook.com/groups/375178946409248
https://nus.org.ua/news/ukrayinski-pidlitky-pidhopyly-rosijskyj-ruh-pvk-redan-shho-tse-take-i-chym-zagrozhuye/